Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Ochrana osobních údajů

Přeskočit k hlavnímu obsahu

Nastavení vlastní domény pro odesílání e-mailů

Reservanto vám umožňuje, aby e-maily chodily vašim zákazníkům z vámi nastavené adresy (např. info@mojefitness.cz). Některé e-mailové servery (např. Seznam nebo Gmail) však v takovém případě vyžadují drobné nastavení domény. Potřebují si totiž ověřit, že Reservanto smí posílat e-maily „vaším jménem“, resp. s vaší adresou v poli „odesílatel“. K tomu slouží parametr SPF, který se nastaví u vaší domény.

Pokud nastavíte svou e-mailovou adresu, ale nenastavíte u své domény SPF záznam, může se stát, že někteří poskytovatelé mohou e-maily považovat za spam.

Jak nastavit SPF

Pozn.: Pokud si nejste jisti, zda vše zvládnete nastavit, poraďte se raději se svým správcem domény.

Ve správě domén přidejte k doméně TXT záznam s následující hodnotou:

v=spf1 mx include:spf.reservanto.cz -all

Pokud již používáte technologii SPF, je potřeba do vašeho TXT záznamu přidat:

include:spf.reservanto.cz

Co tento záznam vlastně způsobí?

SPF záznam oznamuje světu, ze kterých adres (SMTP serverů) může přijít e-mail, který bude mít v poli OD adresu s vaší doménou. Pokud tedy využíváte i jiný SMTP server pro odesílání e-mailů, přidejte také jeho IP adresu do SPF záznamu.

Pak by mohl záznam vypadat například takto:

v=spf1 mx include:spf.reservanto.cz <další IP adresy vašich SMTP serverů> -all

Značkou „-all“ nastavujete, že žádné další IP adresy nebudou povoleny (a e-maily z jiných IP adres v takovém případě budou padat rovnou do SPAMu).

Zpět na výpis
Zpět do hlavního menu