Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Ochrana osobních údajů

Přeskočit k hlavnímu obsahu

Nabízíte-li svým zákazníkům slevové či jiné vouchery, můžete jejich správu, prodej i vyhodnocení přenechat Reservantu. V Reservantu můžete mít aktuálně tyto vouchery:

  • s procentuální slevou
  • na službu
  • na permanentku
  • na peněžní částku (v podobě kreditu)
  • či „univerzální“ voucher, u kterého systém nekontroluje zadaný kód

Jakmile si nadefinujete typy voucherů, můžete je začít prodávat nebo rozdávat zákazníkům. Ti je budou moct využít v průběhu vytváření rezervace na stránce výběru způsobu úhrady. Reservanto automaticky zkontroluje jejich platnost a vhodnost použití. Vy následně uvidíte u rezervace, že na její úhradu byl použit konkrétní voucher. Pro vyhodnocení pak využijete reporty zobrazující využívání voucherů.

Nastavení

Nejprve povolte používání voucherů. Provedete to buď v Nastavení / Obecné / Umožnit platbu voucherem. Popř. Přímo v části Prodeje / Vouchery, kde se v takovém případě zobrazí zpráva:

Vouchery01

V části Prodeje / Vouchery vytvořte vouchery, které budete nabízet zákazníkům. Např. „Poukaz na 20% slevu“.

Vouchery02

Chcete-li mít na svém webu i prodejní formulář, ve kterém si budou moct vaši zákazníci zakoupit vouchery, klikněte na tlačítko Vytvořit prodejní formulář a podobně jako u rezervačního formuláře si vygenerujte HTML kód či odkaz. Ten ale bude fungovat jen v případě, že máte povoleny Online platby.

Vouchery03

V okně Vytvořit prodejní formulář zvolte nejvhodnější způsob vložení do vašeho webu (tlačítko, odkaz, iframe) a klikněte na tlačítko Získat kód. Výsledný HTML kód či odkaz pak vložte na vhodné místo do vašeho webu.

Vouchery04

Prodejní formulář

Máte-li povolené Online platby a prodejní formulář vložený na webu, mohou zákazníci nakupovat vaše vouchery. Stačí jim k tomu výběr voucheru, zadání e-mailové adresy a výběr způsobu úhrady. V dalším kroku dojde k přesměrování na platební bránu a po úspěšném dokončení platby odešle systém zákazníkovi potvrzovací e-mail se zakoupenými vouchery.

Vouchery05

Prodaný a nepoužitý voucher není svázán s konkrétním zákazníkem v Reservantu. Může si ho koupit i anonymní zákazník „z ulice“. Dokud nebude kód použit, budete u něj znát maximálně e-mailovou adresu, na kterou si nechal zákazník kód zaslat.

Použití voucherů v rezervačním formuláři

Chce-li zákazník použít kód voucheru při úhradě své rezervace, pak na stránce výběru způsobu úhrady klikne na odkaz „Mám voucher“, zadá jeho kód a potvrdí.

Pokud je kód voucheru platný, tj. lze jej použít v aktuálním scénáři, a ještě mu nevypršela platnost, pak se využije jedním z následujících způsobů:

  • sníží cenu rezervace o slevu
  • nastaví cenu rezervované služby na 0 Kč
  • zakoupí danou permanentku a nastaví ji cenu na 0 Kč
  • dobije přihlášenému zákazníkovi kredit

Použití voucherů v administraci

V okně Rezervace zvolte u Způsobu úhrady možnost Voucher, doplňte kód do pole Číslo voucheru a případně i zaškrtněte Platba potvrzena. Při pokusu o potvrzení formuláře dojde ke kontrole platnosti voucheru. Pokud by voucher nešel použít na úhradu rezervace (nekompatibilita či expirace), pak se vám zobrazí validační chyba „Zadaný kód voucheru ‚abcde‘ není platný.“.

Statistiky

Prodeje

Pro přehled o prodejích voucherů jsme rozšířili report Prodeje. Zde přibyla i možnost zobrazit pouze prodeje voucherů.

Použití voucherů

Tento report slouží jako přehled již využitých voucherů. Tedy zobrazuje kdy byl který kód použit, jakým zákazníkem a v jaké byl hodnotě.

Nepoužité vouchery

Report slouží jako přehled vydaných, ale zatím nevyužitých voucherů, k danému datu. Zobrazí se tedy všechny kódy voucherů, které jsou vytvořeny před datem „Platné k datu“ a stále nejsou využity (bez ohledu na termín).

Dostupnost funkce a cena

Vouchery jsou dostupné v rámci varianty Professional a Premium. (Do varianty Lite lze dokoupit za měsíční příplatek. Pro tuto možnost kontaktujte naši zákaznickou podporu.)

Prodejní web voucherů využívá Online platby, tedy poplatky se řídí podmínkami Online plateb. Chcete-li prodejní web napojit na vlastní platební bránu, pak je potřeba se spojit s naší zákaznickou podporou, která vám web nastaví na vaši platební bránu za měsíční poplatek dle aktuálního ceníku.

Zpět na výpis
Zpět do hlavního menu